CIMPA

Nonassosiyativ algebralar va ularning tadbiqlari

Manzil

Toshkent, O'zbekiston

Sanalar

10/09/2018 dan 21/09/2018 ga qadar

Taqdimot

Maktab mavzulari Li, Leybnits, Yordan va boshqa algebrani o'z ichiga olgan, assotsiativ bo'lmagan algebralar nazariyasining turli jihatlari, ularning tasvirlari va qo'llanishlarini o'z ichiga oladi.

Ma'muriy va ilmiy muvofiqlashtiruvchilar

Shavkat Ayupov (Matematika instituti, Toshkent, O'zbekiston sh_ayupov@mail.ru)
Manuel Ladra (Santiago de Compostela universiteti, Ispaniya, manuel.ladra@usc.es)

Ilmiy kengash

Shavkat Ayupov (Matematika instituti, Toshkent, O'zbekiston)
Manuel Ladra (Santyago de Kompostela universiteti, Ispaniya)
Mark Rosso (Université Parij 7, Fransiya)
Yefim Zelmanov (Koreya Respublikasining Ilmiy tadqiqotlari instituti)
Andrea Solotar (Buenos-Ayres universiteti, Argentina)

Ilmiy dastur

Kurs 1: «P-adic sonlar maydonida Leybnits algebralari," Manuel Ladra (Santiago de Compostela universiteti, Ispaniya)
Kurs 2: "E'lon qilinadi", Marc Rosso (Université Paris 7, Fransiya)
Kurs 3: "Xoxshild kogomologiyasiga kirish» Andrea Solotar (Universidad de Buenos-Ayres, Argentina)
4-kurs: "Assotsiativ bo'lmagan superalgebralar", Efim Zelmanov (Janubiy Koreya Ilmiy tadqiqotlar instituti)
Kurs 5: «Yordan algebralari va superalgebrining vakolatxonalari", Irina Kashuba (San-Paulu, Braziliya universiteti)
Kurs 6: "Garmonik polinomlar va G / B kogomologiyasi», Olivier Mathieu  (universitet Lyon1, Fransiya)

Qanday qilib ishtirok etish kerak:

Ro'yxatdan o'tish va CIMPA moliyaviy qo'llab-quvvatlash uchun murojaat qilish uchun, bu erda berilgan ko'rsatmalarga rioya qiling.

Qo'shimcha ma'lumot va savollar uchun, iltimos, bizga cimpatashkent@gmail.com manzili orqali murojaat qilishingiz mumkin.

Ro'yxatga olish va ariza berishning oxirgi muddati: 2018 yil 10 iyun.

 

DIRECTOR OF CIMPA

Ludovic Rifford – Professor of Mathematics, University of Nice Sophia Antipolis

SCIENTIFIC COMMITTEE

  1. Shavkat Ayupov (Uzbekistan)
  2. Manuel Ladra (Spain)
  3. Marc Rosso (France)
  4. Efim Zelmanov (USA)
  5. Consuelo Martinez (Spain)

ORGANIZING COMMITTEE

  1. Shavkat Ayupov – chairman (sh_ayupov@mail.ru)
  2. Utkir Rozikov - member (rozikovu@yandex.ru)
  3. Bakhrom Omirov – member (omirovb@mail.ru)
  4. Farkhod Eshmatov – member  (olimjon55@hotmail.com)
  5. Abror Khudoyberdiyev – member  (khabror@mail.ru)

VENUE

National University of Uzbekistan, Institute of Mathematics, Uzbekistan Academy of Sciences

MINICOURCES

  1. Efim Zelmanov

    Unversity of California San Diego, USA 

    Nonassociative Superalgebras (6 h.)

  2. Abdenacer Makhlouf 

    Université de Haute Alsace, France 

    Formal Deformations of Nonassociative algebras (8 h.)

  3. Andrea Solotar 

    Universidad de Buenos Aires, Argentina 

    An introduction to Hochschild cohomology (8h.)

  4. Iryna Kashuba

    São Paulo University, Brazil 

    Representations of Jordan algebras and superalgebras (8 h.)

  5. Olivier Mathieu 

    Université Lyon, France 

    Harmonic polynomials and cohomology of G/B (8 h.)

  6. Xiaojun Chen   

    Sichuan University, Chengdu, China  

    A mini course on Poisson algebras (6 h.)

RESEARCH TALKS

  1. Shavkat  Ayupov

    Institute of Mathematics, Uzbekistan

    Local and 2-local derivations and automorphisms  of finite-dimensional Lie algebras

  2. Fedor Sukochev

         University of New South Wales, Australia

    Derivations into ideals of a semifinite von Neumann algebra

  3. Vyacheslav Futorny

    São Paulo University, Brazil

    Gelfand-Tsetlin Theory

  4. Bakhrom Omirov

    National University of Uzbekistan

    On nilpotent Leibniz algebras and their derivations

  5. Utkir Rozikov

    Institute of Mathematics, Uzbekistan

    Evolution algebras of free and bisexual populations

  6. Karimbergen Kudaybergenov

    Karakalpak state University, Uzbekistan

    Local and 2-local derivations and automorphisms  of  Leibniz algebras

  7. Farkhod Eshmatov

    Sichuan University, Chengdu, China

    Transitivity of cyclic quiver varieties

  8. Wenchuan Hu

    Beijing University, Beijing, China

    The structure of Chow varieties and Lawson homology theory

  9. Abror Khudoyberdiyev

    National University of Uzbekistan

    Degenerations and deformations of Leibniz algebras

 

TENTATIVE SCHEDULE

September 9: Arrival date

 September 10: 

1000–1030  Opening Ceremony.

1030–1150  Course 1  –  Efim Zelmanov

1200–1400  Dinner

1400–1520  Course  2 – Abdenacer Makhlouf

1530–1650  Course  3 – Andrea Solotar

September 11: 

900–1030    Course 1 – Efim Zelmanov

1030–1150  Course  2 – Abdenacer Makhlouf

1200–1400   Dinner       

1400–1520  Course  3 – Andrea Solotar

1530–1650   Course  4 – Iryna Kashuba

September 12: 

900–1030    Course 1  – Efim Zelmanov

1030–1150   Course  4 – Iryna Kashuba

1200–1400   Dinner

September 13: 

900–1030   Course  2 – Abdenacer Makhlouf

1030–1150  Course  3 – Andrea Solotar

1200–1400  Dinner

1400–1520 Course  4 – Iryna Kashuba

1530–1650          Talk   – Fedor Sukochev

September 14: 

900–1030   Course  2 – Abdenacer Makhlouf

1030–1150  Course  3 – Andrea Solotar

1200–1400  Dinner

1400–1520  Course  4 – Iryna Kashuba

1530–1630               Talk – Shavkat Ayupov

 

September 17: 

900–1030    Course 5 – Olivier Mathieu

1030–1150   Course  6 – Xiaojun Chen

1200–1400   Dinner       

1400–1450  Talk  – Vyacheslav Futorny

1500–1550   Talk  – Bakhrom Omirov

September 18: 

900–1030   Course 5 – Olivier Mathieu

1030–1150  Course  6 – Xiaojun Chen

1200–1400  Dinner        

1400–1450  Talk  – Farkhod Eshmatov

1500–1620  Tutorial

September 19: 

900–1030   Course 5 – Olivier Mathieu

1030–1150  Course  6 – Xiaojun Chen

1200–1400  Dinner        

September 20: 

900–1020   Course 5 – Olivier Mathieu

1030–1150  Talk – Karimbergen

                            Kudaybergenov

1200–1400   Dinner       

1400–1450  Talk  – Wenchuan Hu

1500–1550  Talk   – Abror Khudoyberdiyev

September 21: 

900–1030   Talk  – Utkir Rozikov

1030–1150  Tutorial

1200–1400 Dinner       

1400–1520 Tutorial